muzyka

Baw się dobrze!

zespół muzyczny

Goście, prezenty, pięknie udekorowana sala – to wszystko jest niezbędne, by nasze wesele miało odpowiednią oprawę i było udane. Dobrą i niezapomnianą zabawę zagwarantuje nam jednak dopiero profesjonalny zespół muzyczny. Wybierając odpowiedni dla siebie, najlepiej kierować się poleceniem znajomych i przyjaciół, zwłaszcza tych, u których na weselu byliśmy, więc wiemy czego po muzykach możemy się spodziewać.

Muzyka dla każdego

Jednak nie zawsze mamy taką możliwość, więc warto wiedzieć, jak wybrać zespół na wesele, czyli na najważniejszy dzień w życiu, aby być zadowolonym. Przede wszystkim sprawdźmy repertuar, jaki zespół ma nam do zaoferowania. Powinny to być piosenki, które lubi para młoda i goście weselni, a ich styl powinien pasować do charakteru przyjęcia weselnego. Nawet jeżeli zespół na wesele spełnia te warunki, to jeszcze nie wszystko. Zadaniem muzyków podczas przyjęcia jest bowiem nie tylko gra na instrumentach i śpiew, ale też prowadzenie zabaw i zachęcanie do nich gości.

Doświadczenie i talent

Jeżeli zespół nie był nam polecony przez znajomych, to poprośmy o portfolio. Obecnie każdy powinien mieć nagrania, które pokażą nam, jak ci muzycy prowadzą wesele i czy są profesjonalnymi muzykami. Jeżeli zespół nie ma portfolio to szukajmy dalej. Należy pamiętać, aby przed weselem ustalić, jak długo zespół muzyczny będzie grał, w ilu blokach wystąpi, ile piosenek ma przygotowanych. Warto też ustalić z członkami zespołu, jak mają być ubrani – podczas bardzo eleganckiego przyjęcia powinni być w garniturach i eleganckich sukniach. Przed weselem koniecznie należy spisać z zespołem umowę.