ogólnie

Dlaczego warto inwestować w dzieła sztuki?

Ludzie lubią otaczać się pięknymi przedmiotami: obrazy, rzeźby, ceramika, piękne tkaniny – wszystko to uprzyjemnia codzienność, a jednocześnie od wieków było sposobem na podkreślenie prestiżu. Nic dziwnego, że najlepsze obrazy czy rzeźby znaleźć można było na królewskich dworach; przez lata to właśnie władcy byli mecenasami sztuki i wspierali zarówno znanych, jak i początkujących twórców. Obecnie dzieło sztuki może kupić każdy, kto dysponuje odpowiednią sumą pieniędzy. Niewiele osób decyduje się na ten krok, a największe zbiory pozostają w rękach doświadczonych kolekcjonerów. Warto jednak zdecydować się na zakup własnego dzieła sztuki – klasycznej lub nowoczesnej.

Sztuka nowoczesna – nie tylko dla milionerów

Co do zasady, dzieła sztuki nie tracą na wartości; jeśli szukasz sposobu na zainwestowanie pieniędzy, inwestycja w sztukę jest dobrym rozwiązaniem. Z jednej strony zyskujesz dzieło sztuki, którego wartość nie tylko nie spada, ale również z czasem może wzrosnąć, z drugiej – kupując obraz lub rzeźbę masz również możliwość wykorzystania ich do ozdoby swojej przestrzeni życiowej. Nie musisz wcale posiadać fortuny, by móc zainwestować w dzieła sztuki: aukcje młodej sztuki to doskonała okazja na zakup oryginalnych dzieł w atrakcyjnej cenie. Cenny nabytek będzie nie tylko inwestycją, która przyniesie Ci zysk, ale również dziełem pozostającym w rodzinie przez pokolenia; warto zatem kompletować własną kolekcję dzieł sztuki.

Sztuka współczesna – dlaczego warto?

Piękne widoki czy imponujące portrety sprzed kilkuset lat to dzieła, które wzbudzają podziw i dają poczucie ekskluzywności. Nie oszukujmy się jednak – tego rodzaju obraz rzadko kiedy będzie dobrze wyglądał w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu. Decydując się na dzieła sztuki nowoczesnej nie tylko inwestujemy w sztukę, ale również zyskujemy interesującą propozycję, która doda wartości dla otoczenia.

Gdzie znaleźć najlepsze dzieła sztuki nowoczesnej? Najlepszym rozwiązaniem są aukcje sztuki nowoczesnej: znajdziesz na nich dzieła znanych twórców lub początkujących artystów, którzy z czasem mogą zyskać światową sławę. Bardzo często domy aukcyjne łączą w sobie także galerie sztuki współczesnej, dzięki czemu możesz zapoznać się z obrazami przed rozpoczęciem licytacji. Jeśli świat sztuki współczesnej jest na razie dla Ciebie tajemnicą, w domu aukcyjnym możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy wprowadzą Cię w świat licytacji oraz tworzenia własnej kolekcji obrazów. Coraz więcej osób inwestuje w dzieła sztuki – dołącz do tego grona, jeśli cenisz sobie połączenie dobrych inwestycji i pięknych przedmiotów.