muzyka

Kogo zobaczmy na OFF Festival 2017?

Znany z promowania niezależnej i alternatywnej muzyki OFF Festival odbędzie się w tym roku już po raz dwunasty. Festiwal, który wyrósł pod skrzydłami Artura Rojka, jednego z najciekawszych polskich artystów, jest znany na całym świecie i zrzesza corocznie wiele tysięcy fanów muzyki niezależnej. Kogo tym razem zobaczymy na katowickiej scenie?

Gwiazda główna

Wybór gwiazdy głównej tegorocznego OFF Festivalu wywołał wiele kontrowersji wśród fanów festiwalu z całego świata. Zamysłem OFF Festivalu miało być promowanie artystów nieznanych i niszowych, a tymczasem na trzydniową imprezę zaproszono światowej sławy artystkę PJ Harvey. Artur Rojek odpowiedział na zarzuty rzeczowo i przekonująco:

„Są artyści, o których, moim zdaniem, nie wypada dyskutować. To ikony, twórcy całych gatunków, bohaterowie całych dekad. Twórcy o ogromnym wpływie na fanów, ale i innych artystów, odpowiedzialni za rozwój muzyki. Wciąż zaskakują, poszukują, zmieniają się i inspirują. Takimi artystami są albo byli m.in. Iggy Pop, Leonard Cohen, Nick Cave czy Patti Smith. I taką artystką jest też PJ Harvey”.

Bez wątpienia możemy więc spodziewać się występu PJ Harvey na tegorocznym OFF Festivalu.

Kto jeszcze wystąpi?

Wśród artystów, którzy pojawią się na OFF Festivalu 2017, znalazł się również Conor Oberst, amerykański muzyk odwielu lat tworzący muzykę folkowo-rockową, który wydał właśnie swój kolejny album pt. Salutations. Oprócz niego wystąpią również: Kwadrofonik & Artur Rojek, Talib Kweli, Swans, Feist, Pro8l3m, Shellac, Anna Meredith, Arab Strap, Batushka, The Black Madonna, Ulrika Spacek, Silver Apples, Anna von Hausswolff, Spoiwo, Siksa i wielu innych poważanych na świecie artystów niszowych oraz debiutantów. Tegoroczny OFF Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia w Katowicach. Jeśli kupicie trzydniowy bilet do 9 lipca, zapłacicie 310 zł. Jeśli natomiast jesteście pełnoletni i pragniecie przeżyć przygodę życia, możecie zgłosić się jako wolontariusze i współorganizować jeden z najlepszych festiwali muzycznych na świecie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *