Internet literatura

Lubimyczytac.pl – sposób na uporządkowanie biblioteczki

Dużo czytasz? Twoje półki zarywają się od ilości książek lub wypożyczasz kilkanaście pozycji miesięcznie z biblioteki? Zapomnij o zapisywaniu tytułów z zeszycie. O ile nie prowadzisz bloga literackiego, najlepszym sposobem na uporządkowanie swojej biblioteczki jest portal Lubimyczytac.pl.

Oceniaj książki

Zakładając konto na Lubimyczytac.pl, masz możliwość oceniania dowolnej liczby książek. Wystarczy wpisać tytuł i zaznaczyć ilość gwiazdek (od 1 do 10). Możesz również napisać opinię, która będzie dostępna dla innych użytkowników. Osoby, którym spodoba się twoja opinia, mogą ją polubić. Zobaczysz wtedy powiadomienie, kto lubi twoją opinię, a jest to niezwykle miłe uczucie. Swoją biblioteczkę możesz dowolnie spersonalizować, dodając dodatkowe półki, np. „literatura norweska”.

Dodawaj książki

Specjalne uprawnienia do edycji książek mają bibliotekarze. Aby nim zostać, należy spędzić trochę czasu na portalu i wykazać się chęcią zostania bibliotekarzem. Każdy użytkownik może jednak dodać książkę, której nie ma na stronie. Nie obawiaj się, że zrobisz to źle, nad wszystkim czuwają bibliotekarze. Pamiętaj jednak, aby kilka razy sprawdzić, czy danej pozycji na pewno nie ma na portalu, aby nie tworzyć duplikatów.

Poznawaj znajomych

Lubimyczytac.pl to doskonałe miejsce do poznawania nowych znajomych. Jeśli spodoba ci się biblioteczka jakiegoś użytkownika, możesz do niego napisać. Kto wie, może rozwinie się z tego wspaniała przyjaźń?

Wymieniaj się książkami

Nie wiesz, co zrobić z książkami, których już nigdy więcej nie przeczytasz? Lubimyczytac.pl to miejsce, które pomoże ci zwolnić miejsce na półkach na kolejne książki. Tworząc półkę „Wymienię” i dodając tam książki, których nie chcesz, umożliwiasz innym użytkownikom zdobycie poszukiwanej przez nich pozycji. Aby mieć gwarancję, że wymiana jest bezpieczna, zapoznaj się najpierw z opiniami o użytkownikach, które znajdziesz na stronie dyskusyjnej „Wymienię/sprzedam”. Oprócz tego możesz także uczestniczyć w innych grupach dyskusyjnych i brać udział w licznych konkursach.