Internet literatura

Miasto Książek – blog dla pożeraczy książkowych publikacji

Blogi tematyczne są coraz popularniejsze w naszym kraju. Niejednokrotnie zastępują one lekturę czasopism i magazynów. Wejście na blog tematyczny jest bezpłatne, a dobrze prowadzone blogi są często uzupełniane o nowe wpisy. Jednym z najpopularniejszych blogów o tematyce książkowej, jakie możemy znaleźć w Internecie, jest Miasto Książek (www.miastoksiazek.blox.pl) prowadzone przez sympatyczną i zakochaną w książkach wykładowczynię poznańskiej Wyższej Szkoły Języków Obcych, Paulinę Surniak.

Miasto Książek

Wielu czytelników polega na opiniach blogerów, którzy mają dostęp do przedpremierowych wydań książek i potrafią celnie wskazać wady i zalety publikacji, nie zdradzając akcji rozgrywającej się w książce. Do takich blogerów należy właśnie Paulina Surniak, której blog był wielokrotnie nominowany do tytułu „Bloga Roku”. Na blogu Pauliny znajdziemy opinie pisane przez osobę, która ukończyła filologię angielską i doskonale zna się na książkach. Oprócz recenzji możemy również trafić tu na książkowe wyzwania (np. „8 książkowych rzeczy, które warto zrobić w 2017 roku”) i piękne zdjęcia z książkami w roli głównej. Subskrybując profil Miasta Książek na Facebooku, mamy gwarancję, że nie przepadnie nam żaden nowy wpis blogerki. W Mieście Książek panuje niezwykły porządek, dlatego poruszanie się po blogu nie powinno stwarzać żadnych problemów. Po prawej stronie znajdziemy uporządkowane alfabetycznie (według nazwisk autorów) książki, które zostały przeczytane i zrecenzowane przez Paulinę, a także akcje czytelnicze Miasta Książek, polecane polskie i angielskie blogi o książkach oraz linki do stron charytatywnych, które pomagają potrzebującym, sprzedając książki.

Inne strony

Paulina Surniak nie zaszywa się z książkami w mieszkaniu, lecz zabiera je w podróże po całym świecie. Równocześnie z Miastem Książek prowadzi także bloga Inne strony (www.innestrony.blox.pl), na którym możemy poczytać fascynujące historie z podróży Pauliny i obejrzeć zdjęcia z najciekawszych miejsc świata, wśród których znajdziemy m.in. Kirgistan, Indonezję i Wietnam.