dookoła

Porady na zbudowanie pewności siebie

Bez wątpienia osoby przebojowe, pewne swojej wartości mają łatwiej z życiu i częściej odnoszą sukcesy, bo nie boją się mierzyć wysoko i sięgać po swoje. A jeśli zajdzie taka potrzeba, to będą się rozpychać łokciami, byle tyle osiągnąć swój cel. Ale nie zawsze wkraczamy w dorosłość z wysoką samooceną i niezachwianą pewnością siebie. Nie oznacza to, że musi tak już pozostać. Bo pracę nad sobą można rozpocząć zawsze – bez względu na wiek. Zatem jaki jest klucz do budowania pewności siebie? 

Co pomoże zbudować pewności siebie? 

Jesteś z natury osobą nieśmiałą? Nie lubisz wyróżniać się z tłumu i czasem brakuje Ci odwagi, żeby bronić swoich racji? W takim razie najwyższa pora, żeby zmienić ten stan rzeczy i z przysłowiowej szarej myszki stać się osobą pewną siebie i świadomą swojej wartości. A więc jak być bardziej pewną siebie? Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji o tym, że chce się rozpocząć pracę nad budowaniem swojej pewności siebie. Trzeba pamiętać o tym, że duży wpływ na nasze działanie oraz samopoczucie mają myśli. A to oznacza, że należy kształtować wyłącznie pozytywne i budujące myśli. Warto wprowadzić do swojego codziennego życia afirmacje i patrząc w lustro, powtarzać superlatywy, dzięki którym poczujemy się lepiej. Kolejną istotną kwestią jest utrzymywanie wysokich wibracji. Jest to możliwe za sprawą realizacji pasji, regularnego wysiłku fizycznego, zdrowego odżywiania, utrzymywania przyjaznej relacji z otoczeniem oraz medytacji. Jedną z podstawowych rzeczy jest też zwyczajne polubienie własnej osoby – pozwalając sobie na drobne słabości i akceptując wady. Wiele kobiet przyznaje, że czuje się pewniejsza siebie, gdy zrobi sobie makijaż i założy eleganckie ciuchy. I trzeba podkreślić, że nie ma w tym nic złego. Choć zdrowa pewność siebie powinna wynikać z wnętrza, a nie tylko powierzchniowości. 

Chcąc podwyższyć wibracje, pogłębić samoświadomość i zapanować nad negatywnymi myślami, warto skorzystać z medytacji na pewność siebie, prowadzonej przez Zbigniewa Jana Popko.