Co powinno znaleźć się w dobrym studiu fotograficznym?

Studio na wynajem powinno być profesjonalnie wyposażone – nie do pomyślenia jest przecież wynajmowanie studia, w którym znajduje się przestarzały sprzęt. Co więc powinno znaleźć się w wyposażeniu dobrego studia fotograficznego?

Wyposażenie studia na wynajem

Studia fotograficzne na wynajem powinny być przede wszystkim wyposażone w profesjonalne lampy studyjne, takie jak Quantuum Pulse, które dają bardzo dużo światła i zapewniają świetne zdjęcia. Szukając studia fotograficznego, warto również zwrócić uwagę na to, czy w jego wyposażeniu znajdują się modyfikatory światła, takie jak okta, softbox czy para. Softboxy powinny być także wyposażone w grid, który odpowiada za ukierunkowanie światła i redukuje oświetlenie tła. Wybierając studio, warto dowiedzieć się również, jakie tła będziesz miał do dyspozycji. Najczęściej w wyposażeniu znajdują się tła kartonowe oraz tła typu gnieciuch. Niezbędne w pracy fotografa jest również korzystanie z ekranów odbijających światło, takich jak blendy, murzyny, flagi i dyfuzje.

Dobre studia fotograficzne w Warszawie

Godnym polecenia studiem na wynajem jest Studio Chmury Hoża, które znajduje się w samym centrum miasta Warszawa. W wyposażeniu tego studia, oprócz wyżej wymienionego sprzętu znajdują się również: beauty dish, snoot, garnki, lampa światła stałego z soczewką Fresnela 1000 W, magic arm, griphead, autopole oraz statywy. Wynajmując studio na godziny lub dzień zdjęciowy, nie musisz więc martwić się sprzętem, a dodatkowo możesz również skorzystać z bazy stylistów, makijażystów, fryzjerów i scenografów.