Internet

Projekt Grenzenlos – każdy z nas jest piękny!

Przepiękna niemiecka artystka Saskia Frietsch wyróżnia się nie tylko urodą, lecz również swoimi działaniami. Kilka lat temu stwierdzono u niej chorobę jelita i poddano ją zabiegowi kolostomii. Młodziutka Saskia nie załamała się swoją chorobą i nauczyła się żyć ze stomią. Jej działania artystyczne polegają na pokazywaniu światu, że ludzie chorzy są równie piękni, jak ludzie zdrowi. W tym celu powołała do życia Projekt Grenzenlos polegający na publikowaniu zdjęć ludzi, którzy przeszli operację i nauczyli się żyć ze stomią i innymi schorzeniami.

Projekt Grenzenlos

Niemieckie słowo grenzenlos oznacza „bezgraniczny” i taki właśnie jest ten projekt. Fotografie przedstawiające osoby chore przekraczają tabu i skierowane są do osób, dla których piękno nie ma granic. W Projekcie Grenzenlos oprócz Saskii bierze udział pięć osób – 18-letnia Sabrina cierpiąca na zespół hipoplazji lewego serca, 29-letni Benni chory na raka jelita grubego, 25-letnia Ilka z rozszczepem twarzy, 26-letnia Silvia z chorobą Cushinga i 20-letnia Karina z zaburzeniami wzrostu. Na stronie www.projekt-grenzenlos.org możemy obejrzeć zdjęcia uczestniczących w Projekcie osób autorstwa Saskii Frietsch, Anny Franz i Niny Gausling. Zdjęcia są tłem do intymnych tekstów, które zostały spisane przez samych modeli. Możemy przeczytać tam wstrząsające historie ich chorób i podziwiać chęć życia i samoakceptację. Projekt Saskii Frietsch udowadnia, że każdy jest piękny, bez względu na to, jak wygląda. Niestety strona jest w całości po niemiecku, lecz warto odwiedzić ją choćby ze względu na profesjonalne i przepiękne fotografie osób biorących udział w Projekcie.

Projekt Grenzenlos na portalach społecznościowych

Projekt Grenzenlos możemy także śledzić na Facebooku i Instagramie, gdzie każdy użytkownik ma prawo wyrazić swoją opinię i udostępnić zdjęcia na własnej tablicy. Im więcej osób usłyszy o Projekcie, tym większa jest szansa na to, by zwiększyć świadomość ludzi, wesprzeć ich w problemach i uświadomić, że każdy z nas jest piękny, bez względu na to, z jaką chorobą się boryka i jak wygląda jego ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *