seriale

Seriale jako uczta intelektualna

Seriale dzielimy na takie, przy których odpoczywamy i takie, przy których myślimy. Wzmożona aktywność naszego umysłu, która dotychczas kojarzona była głównie z zadaniami matematycznymi, może teraz odbywać się w szlafroku, ciepłych skarpetach, z kubkiem herbaty w ręku i wzrokiem wlepionym w ekran telewizora. Jakie seriale są prawdziwą ucztą dla naszego umysłu i które oglądamy najchętniej?

Sherlock

Seria przygód słynnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego kompana doktora Johna Watsona jest współprodukcją brytyjskiej telewizji BBC. W rolę charyzmatycznego detektywa wcielił się niesamowity Benedict Cumberbatch, który zachwyca nie tylko swoją kreacją aktorską, lecz również dykcją i głosem. Przygody Sherlocka, przygotowane w oparciu o oryginalne historie autorstwa Arthura Conana Doyle’a, są prawdziwą ucztą dla kinomanów. Sposób, w jaki twórcy serialu zwodzą widza i skłaniają go do wzmożonej koncentracji, jest mistrzowski. Do tej pory wyemitowano 4 sezony serialu, każdy po 3 odcinki.

Dr House

Obecny w telewizji od 2004 roku serial medyczny Dr House był swego czasu prawdziwym wydarzeniem i do dziś zdobywa nowych fanów, wśród których znajdują się nie tylko adepci sztuki lekarskiej. W ciągu 8 lat wyprodukowano 8 sezonów serialu o wyjątkowym lekarzu, który potrafił odkryć każdą medyczną przypadłość, nie do końca radząc sobie z własnym życiem. Najeżony terminami medycznymi serial jest także metodą nauki angielskich wyrażeń medycznych, które mogą być przydatne w pracy lekarza.

Gra o tron

Aktualnie jeden z najpopularniejszych seriali na świecie powstał na podstawie cyklu książek R.R. Martina. Do tej pory mieliśmy szansę obejrzeć 6 sezonów Gry o tron, a premiera kolejnego zapowiedziana jest na 16 lipca 2017 roku. O ile czytelnicy książek Martina do pewnego momentu wiedzieli, czego mogą się spodziewać po serialu, o tyle sezon 6 i 7 tylko opiera się na książkach pisarza. Zarówno czytelników, jak i widzów czeka więc ogromna niespodzianka. Niesamowita, pełna akcji i emocji gra o tron wciąż trwa.