literatura

Emilia Dziubak i jej ilustracje

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich ilustratorek urodziła się w 1982 roku i ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych. Zadebiutowała w 2011 roku i od tej pory jest jedną z najbardziej rozchwytywanych ilustratorek w Polsce. Emilia Dziubak współpracuje z wieloma autorami książek dziecięcych i młodzieżowych, a także wydaje własne książki. Jej debiut, Gratka dla małego niejadka, to ilustrowana książka kucharska pełna gier edukacyjnych, natomiast Rok w lesie, druga autorska książka Emilii Dziubak to rozwijająca spostrzegawczość ilustrowana historia leśnych zwierząt.

Barbara Kosmowska

Autorka mądrych książek dla dzieci i młodzieży od pewnego czasu współpracuje z Emilią Dziubak. Do tej pory ukazały się cztery niezwykłe książki tego zdolnego tandemu: Dziewczynka z parku (2012), Kolorowy szalik (2014), Niezłe ziółko (2016) i Tru (2016). Przepiękne ilustracje Emilii Dziubak doskonale współgrają z zaangażowaną społecznie prozą Barbary Kosmowskiej.

Martin Widmark

Szwedzki autor serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai docenił talent Polki i rozpoczął z nią współpracę. Właśnie ukazała się ich wspólna książka Tyczka w Krainie Szczęścia, a na szwedzkim rynku dostać można także nieopublikowaną jeszcze u nas pozycję Huset som vaknade.

Mary Norton

Klasyka światowej literatury dziecięcej autorstwa Mary Norton doczekała się nowego wydania z ilustracjami Emilii Dziubak. Nakładem wydawnictwa Dwie Siostry w serii Pożyczalscy ukazało się pięć tomów: Kłopoty rodu Pożyczalskich, Pożyczalscy idą w świat, Pożyczalscy na wyspie, Pożyczalscy w przestworzach i Pożyczalscy pomszczeni.

Przemysław Wechterowicz

Emilia Dziubak ma swój wkład również we wspaniałe książki dla dzieci Przemysława Wechterowicza. W księgarniach możemy kupić Być jak tygrys, Proszę mnie przytulić, Uśmiech dla Żabki oraz W pogoni za życiem. Na uwagę zasługuje szczególnie ta ostatnia pozycja, która swoją prostotą i mądrością zachwyci również dorosłych, którzy z zapartym tchem śledzić będą losy małej jętki. Historia ta doskonale uzupełniają przepiękne ilustracje Emilii Dziubak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *