grafika

Kobieca sztuka Sally Nixon

Są artyści, którzy tworzą dla mas, tacy, których wysublimowane prace przeznaczone są dla wąskiego grona odbiorców i tacy, którzy tworzą dla osób danej płci. Do trzeciej grupy zaliczyć można prace Sally Nixon, amerykańskiej ilustratorki, której sztuka przeznaczona jest głównie dla kobiet i pokazuje przedstawicielki płci pięknej w sytuacjach, o których nie wspomina się nawet w zaufanym gronie. Sally Nixon łamie tabu w wielkim stylu, nie zawstydzając, lecz bawiąc do łez i przedstawiając prawdziwe obrazki z życia kobiet, które z ciekawością oglądają również mężczyźni. Na stronie artystki możemy znaleźć informację, że kocha rysować dziewczyny (ponieważ są ładne) i jedzenie (ponieważ jest najlepsze).

Projekt 365

Aktualnie Sally jest w trakcie projektu o nazwie 365, który polega na rysowaniu jednego rysunku dziennie. Właśnie dzięki temu projektowi postanowiła portretować codzienne życie kobiet, opierając się głównie na własnych doświadczeniach. Projekt możemy śledzić na Instagramie Sally (www.instagram.com/sallustration), a jej rysunki znajdziemy także na stronie internetowej artystki www.sally-nixon.squarespace.com.

Prawdziwe oblicze kobiecości

Kobiety są piękne nie tylko podczas uroczystości rodzinnych i wielkich fet, lecz ich piękno jest widoczne na co dzień, niezależne od tego, co robią. Taki przekaz ma dla nas Sally Nixon i udowadnia to w swoich rysunkach. Od kobiet często oczekuje się chodzenia w pełnym makijażu 24/7 i noszenia seksownej bielizny każdego dnia. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Kobiety lubią siedzieć wygodnie w łóżku ubrane w stary podkoszulek i zwyczajne majtki, czytać romansidła i zajadać ulubione chipsy, spędzać czas przed telewizorem w towarzystwie pudełka czekoladek, a nawet jeść w wannie. Wyjątkowo zabawna jest ilustracja przedstawiająca dziewczynę korzystającą z toalety w towarzystwie wpatrującego się w nią psa. Sally Nixon jest doskonałym obserwatorem codzienności, który potrafi uchwycić ulotność chwil i przedstawić je w niezwykle prosty i ładny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *